Vážení přátelé loutnisté i vy ostatní, 

vítám vás na svých stránkách  a předkládám zde kolekci nástrojů, které v současné době stavím. Jejich výběr je dán, jak mojí mnohaletou loutnařskou zkušeností, tak i požadavky loutnistů na nejrůznějších úrovních od začátečníků  po profesionály. Všechny zde uvedené nástroje vycházejí z historických originálů, od nichž se ale v některých detailech odchyluji, aby nástroj vyhovoval dnešnímu loutnistovi. V dalších letech hodlám nabídku ještě rozšiřovat o další nástroje - nové modely louten, starých kytar a nástrojů příbuzných.

Případným zájemcům sděluji, že je třeba, abychom si vždy upřesnili některé detaily stavby tak, aby nástroj co nejlépe sloužil svému účelu. Mám tím na mysli například menzuru, ladění nástroje, uspořádání strun, rozteče a výšku strun a podobně. Stejně tak staré loutny byly mnohem více "stavěny na míru", než nástroje jiné.

Pokud ještě přesně nevíte, co byste chtěli, mohu vám určitý typ doporučit, budu-li vědět, co a jak chcete hrát. U popisů louten uvádím originální menzuru a počet sborů, lze to však v určitých mezích pozměnit podle vašeho přání.

Máte-li zájem dozvědět se více o životě loutny, jak minulém, tak i dnešním, můžete též navštívit část Diskuse, kde budou průběžně zveřejňovány články, úvahy a poznámky na toto téma.

Jiří Čepelák